System rynnowy Struga tworzą kompletne akcesoria, które doskonale się uzupełniają, zapewniając szybki i łatwy montaż. Poszczególne części charakteryzuje wysoka precyzja wykonania oraz dokładność wymiarów, gwarantująca wyjątkową szczelność.
* System orynnowania Struga składa się z akcesoriów idealnie dopasowanych do siebie jak elementy układanki. Każdy dekarz bez najmniejszego problemu poradzi sobie z instalacją.

Materiał

System Struga wytwarzany jest ze szwedzkiej blachy stalowej GreenCoat® RWS produkcji SSAB. Szwedzki koncern jest światowym liderem w produkcji stali wysoko wytrzymałej. Niezaprzeczalną zaletą blachy GreenCoat® RWS jest gruba warstwa cynku, nawet 300g/m2obustronnie, która jest pancerzem chroniącym rdzeń stalowy przed rdzą, szczególnie w miejscach cięć i zarysowań. Grubość blachy w zależności od elementu wynosi 0,6 – 1,25 mm.

Blacha stalowa powlekana jest obustronnie powłoką organiczną nowej generacji o grubości 35 μm na każdej stronie. Blacha GreenCoat® RWS charakteryzuje się wieloma zaletami, między innymi:

Grubość lakieru blachy GreenCoat® RWS oraz użyte przy jej produkcji ziarna polimerowe powodują, że jest bardziej wytrzymała na korozję i zarysowania.

Nowa technologia formuły lakieru sprawia, że lepiej sprawdza się on w wysokich temperaturach rzędu 100oC, na które codziennie narażone są wszystkie elementy dachu.

Odporność na zagięcia, to cecha wyróżniająca blachy GreenCoat® RWS. Rodzaj stali oraz wytrzymałość powłoki lakierniczej wpływa na zachowanie walorów technicznych i estetycznych.

System Struga wytwarzany jest według norm europejskich PN-EN 1462 oraz 612.

Kolorystyka

Firma Bratex Dachy dysponuje najbogatszą kolorystyką wśród stalowych systemów rynnowych, dostępnych na rynku. Szeroka gama kolorystyczna w jakiej produkowane są elementy rynnowe doskonale wpisuje się w oferowane przez naszą firmę pokrycia dachowe i elewacyjne.

*System rynnowy produkowany jest w dwunastu kolorach, z których starannie można wybrać ten najbardziej pasujący do koloru pokrycia dachowego.

Trwałość koloru akcesoriów systemu wynika z wytrzymałości powłoki lakierniczej blachy stalowej GreenCoat® RWS, która jest idealnym wykończeniem odpornym na bardzo zmienne warunki atmosferyczne. Dzięki grubej warstwie lakieru nowej generacji, intensywny kolor o dużym połysku utrzymuje się na powierzchni wszystkich akcesoriów Systemu Rynnowego Struga przez wiele lat.

Dlaczego rynny stalowe?

Wytrzymałość – system orynnowania Struga produkowany jest ze szwedzkiej blachy GreenCoat® RWS. Trzy gatunki stali w grubościach 0,6 – 1,25 mm zapewniają sztywność, plastyczność i trwałość elementów.

Mocne haki – system Struga dostarcza klasyczne haki do krokwi oraz nowoczesne haki do deski czołowej, wzmocnione dzięki odpowiedniemu profilowi i sztywnej blasze.

Bezpieczeństwo – stal, z której produkowany jest system Struga staje się czasami ostatnim elementem bezpieczeństwa podczas poruszania się na połaci dachowej.

Funkcjonalność – akcesoria systemu, takie jak szybkie łączniki rynnowe, system wzmocnienia rynien SWR sprawiają, że Struga to produkt o wyśmienitych walorach użytkowych i wytrzymałościowych.

Możliwa instalacja w zimne dni – elementy systemu Struga nie pękają podczas wyginania i instalacji, dlatego można je instalować nawet w zimie.

Lakier – nowej generacji powłoka organiczna grubowarstwowa 35 μm obustronnie jest doskonałym wykończeniem, które nie blaknie i nie zmienia koloru przez lata.

Znikoma rozszerzalność temperaturowa – stalowy system orynnowania nie zmienia widocznie wymiarów podczas ciepłych dni oraz chłodnych nocy. Powoduje to utrzymanie prostego kształtu rynny, rury i innych akcesoriów przez cały okres użytkowania.

Dopasowany kolor do blachy – system Struga produkowany jest w dwunastu kolorach, z których wszystkie pasują do koloru posiadanej połaci dachowej.

Gwarancja – producent systemu Struga udziela 30-letniej pisemnej gwarancji trwałości.